دوره آموزشی کاربر اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری

دوره اتوماسیون اداری چه دوره ای است؟


دوره اتوماسیون اداری یک دوره ی کاملا کاربردی، عملی و جامع درقالب فیلم های آموزشی و محتوای آنلاین است. یک میانبر واقعی برای صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه شما. همه چیز درباره اتوماسیون اداری از صفر تا صد بصورت شفاف آموزش داده می شود. آموزش ببینید، استخدام شوید و در کار خود حرفه ای عمل کنید.

سیستم اتوماسیون اداری یک سیستم اطلاعاتی مبتنی بر کامپیو‌تر است که وظیفه جمع‌ آوری، ذخیره و توزیع مستندات، پیام‌های الکترونیک و سایر فرم‌های ارتباطات اداری را بین افراد، گروه‌ های کاری و سازمان‌ ها بر عهده دارد. بخش‌ هایی از این سیستم‌ ها عموما شامل نرم‌ افزارهای پردازش کلمه، تصویر برداری مستندات، تقویم و غیره است.

نرم‌افزارهای اداری بخشی از نرم‌افزارهای کاربردی هستند که به اتوماسیون فرایندهای یک سازمان در حوزه خدمات اداری می‌پردازند. دوره آموزشی اتوماسیون اداری یک دوره آموزشی بسیار کاربردی و علمی و زير گروه شاخه فناوری اطلاعات است. از مزیت های این دوره می توان به افزایش کارایی ناشی از تکامل تبادل اطلاعات اشاره کرد، که در نتیجه با ارائه اطلاعات بهتر، تصمیم‌گیری مدیران اثر بخش تر خواهد بود.

هدف این دوره تربیت افراد جهت کار با نرم افزار اداری در سیستم های اداری و شرکت ها است.

چه مهارت های آموزشی در دوره اتوماسیون اداری آموزش داده می شود؟


  • توانایی کار با نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری
  • توانایی کار با نرم‌افزارهای مدیریت اطلاعات اداری
  • توانایی کار با نرم‌افزارهای مالی
  • توانایی کار با نرم‌افزارهای ویرایش متن و نامه نگاری

همچنین کاربران کار با نرم افزارهای Access ،Word ،Excel، PowerPoint و OneNote را فرا خواهند گرفت. در ادامه به طور خلاصه هر یک از این نرم افزارها توضیح داده می شود.

نرم افزارهای اداری
آفیس

 

OneNote: برای جمع آوری اطلاعات ، تنظیم، جستجو و به اشتراک گذاشتن آنها، انواع مختلف یادداشت در دفترچه، فصل ها و صفحات وان نوت قابل ذخیره است. برنامه وان نوت را می توان به یک نسخه الکترونیکی از دفترچه های کاغذی معمول دانست .

Word: برای تایپ کردن و تولید یک پروندۀ متنی کاربرد دارد این نرم افزار دستورات کاملی را برای ویرایش و همچنین افزودن عکس، لینک، نقشه و دیگر محتویات به سند را دارد.

Excel: همان صفحه گسترده است که عملیات ریاضی و همچنین مرتب کردن داده‌ها را درون جداول، روی اعداد و دیگر مقادیر انجام می‌دهد.

Access: نرم افزار پایگاه داده است که اطلاعات را به صورت ساختاربندی شده برای کاربران رایانه ذخیره می‌کند، تا در مواقع ضروری آنها را منظم و مفید نمایش دهد.

Power Point: برای تهیۀ یک پرونده که حاوی متن، عکس، نمودار و … جهت نمایش به حضار، که قرار است یک موضوعی را به آنها بفهمانیم از پاورپوینت استفاده می‌کنیم. این نرم افزار همان برنامۀ ساخت ارائه است که در بیشتر دانشگاه‌ها از آن استفاده می‌شود.

سخن آخر


در پایان باید گفت هر آنچه که برای استخدام در نهادها و سازمان های مختلف لازم دارید، در این دوره آموزشی گنجانده شده است. لازم به ذکر است کلیه آموزش ها با جدیدترین نسخه از نرم افزارهای آفیس (در حال حاضر 2016) تدریس شده لذا آموزش ها کاملاً به روز هستند. می توانید با بهره گرفتن از این آموزش ها یک کارمند نمونه و کارآمد برای سازمان خود باشید. آموزش اتوماسیون اداری رمز موفقیت سازمان هاست.

منابع دوره :

  1. کتاب «کاربر ICDL 2016»، تألیف مهندس سید علی موسوی،مهندس مجید سبزعلی کل.
  2. وب سایت https://amoozesh365.ir

آموزش Power Point

آموزش Excel

آموزش Word

آموزش OneNote

آموزش Access